O autorce


Alicja Paszkowska | 29.03.2000


Dlaczego tutaj jestem?
Znalazłam się w tym miejscu, ponieważ chciałam podzielić się z Wami tym, co robię, czyli poezją. Zaczęło się od kółka dziennikarskiego - szkolnej gazetki "Czarno na Białym", gdzie trafiały moje pierwsze "rymowanki" - to tutaj dostrzegłam, że to jest właśnie to, co chcę i lubię robić. W gimnazjum przez dwa lata pełniłam funkcję redaktora naczelnego szkolnej gazety "Newsy Gimbusy", gdzie również publikowałam moje wiersze, ale nie tylko.

Wciąż się uczę i nabieram doświadczenia. Chcę, aby blog podnosił na duchu i przyciągał coraz to więcej czytelników.


Kim jestem?
Jestem perfekcjonistką - wszystko co wykonuję, musi być dopięte na ostatni guzik, perfekcyjne oraz zadowalać moje oczy. Właśnie dlatego wszystko bardzo często zmieniam - chcę, aby było jak najlepsze. Dążę do ideału. 

Kocham pisać, pisać i jeszcze raz pisać. Gdyby zabrano mi tę możliwość byłabym innym człowiekiem... Piszę w każdej wolnej chwili - w szkole, w domu, na świeżym powietrzu... - wszędzie. 

W wolnym czasie czytam książki. Uwielbiam literaturę młodzieżową oraz książki i filmy należące do gatunku sci-fi. Często również sięgam po dramaty. Niedawno zainteresowała mnie twórczość ks. Jana Twardowskiego. 

Moim marzeniem w niedawnym czasie było zostanie ortodontką lub biotechnologiem. Wciąż zmieniam zdanie na temat mojej przyszłości, dlatego też będąc na profilu humanistycznym, wylądowałam w klasie biologiczno-chemicznej z rozszerzonym językiem angielskim. Aktualnie moja przyszłość stoi pod znakiem zapytania, a ja wciąż szukam kierunku studiów zgodnych z moimi zainteresowaniami. Na ten moment zaciekawiła mnie neurobiologia. Moimi ulubionymi przedmiotami w szkole są bez dwóch zdań polski oraz biologia, a przedmioty, które są przeze mnie znienawidzone to zdecydowanie fizyka, matematyka oraz geografia.


A teraz w liczbach...

Czyli 3 przyczyny mojej miłości do poezji:
  1. Możliwość przenoszenia myśli na papier.
  2. Poezja uspokaja - sprawia, że złe emocje zostają na papierze. Jest świetną terapią.
  3. Poezja rozwija wyobraźnię, jak i bogaci słownictwo. Zmusza do pracy nad poprawnością gramatyczną i interpunkcyjną.

Komentarze

  1. Ala ale jestem z Ciebie dumna! super blog Dziewczyno! :) cieszę się, że mamy w rodzinie kogoś tak wyjątkowego ! :*
    Kasia

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny. Każdorazowy komentarz jest motywacją do dalszej pracy. Zachęcam do czytania oraz obserwowania bloga.
Odwiedzam blogi moich czytelników. Zapraszam ponownie!

Kopiowanie i rozpowszechnianie bez mojej wiedzy i pisemnej zgody zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83).

~ weryfikacja obrazkowa wyłączona!

Popularne posty z tego bloga

JAK ZGUBIĆ KILOGRAMY, czyli racjonalne odchudzanie

Cieszmy się tym, co posiadamy

"7 nawyków skutecznego nastolatka" pióra Seana Covey'a